
Носач Андрій Володимирович
13.01.2025
Смик Світлана Іванівна
13.01.2025Резніченко Валентин Михайлович
колишній голова Дніпропетровської ОДА; фігурант кримінальної справи
про заподіяння 286 млн грн збитків державі під час ремонту доріг в умовах воєнного стану
Після публікації журналістських розслідувань «Схем» (Радіо Свобода) та «Української правди» про прямий зв’язок між головою Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентином Резніченком і компанією, на яку ДОВА з березня спрямувала вже півтора мільярда бюджетних гривень на відбудову доріг в області, Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтями ч. 2 ст. 364 ККУ (Зловживання владою або службовим становищем) і ч. 2 ст. 209 ККУ (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом). Про це пресслужба САП повідомила у коментарі Радіо Свобода.
«Прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури за результатами опрацювання інформації оприлюдненої у журналістському розслідуванні «Фітнес-тренерка на мільярд. Як компанія близької подруги керівника Дніпропетровської ОДА стала найбагатшою під час війни» та «Велика відбудова. Керівник Дніпропетровщини платить бюджетні мільярди своїй супутниці», до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02.11.2022 внесено відомості про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 209 КК України», – повідомили в пресслужбі САП.
Валентин Резніченко
2 листопада «Схеми» опублікували розслідування «Супутниця на мільярд», в якому розповіли, що приватна фірма «Будінвест Інжиніринг», яка освоїла вже півтора мільярда гривень на ремонті доріг у Дніпропетровській області, напряму пов’язана з керівником Дніпропетровської ОВА Валентином Резніченком, від якого залежить, кому і в яких обсягах виділяти бюджетні кошти області.
Половина компанії записана на жінку на ім’я Яна Хланта – професійну спортсменку, яка працює тренером з пауерліфтингу в Дніпрі. Як з’ясували «Схеми», вона – близька особа для Резніченка, вони разом багато подорожували за кордон. Окрім того, Хланта пересувається на автомобілі Різниченка та отримувала зарплату в його фірмі.
Яна Хланта
Окрім Яни Хланти, таку ж частку у структурі власності компанії «Будінвест Інжиніринг» має Павло Чухно. Він – теж представник спортивної сфери. Чухно – віце-президент дніпровського баскетбольного клубу «Прометей». Останній, менеджер та партнер дніпровських бізнесменів-братів Володимира та Леоніда Дубинських, які вже 10 років перебувають у розшуку ФБР (США). Їхні портрети можна знайти на сайті цієї установи серед розшукуваних американським правосуддям злочинців – за звинуваченням у махінаціях з нерухомістю у Каліфорнії.
Таким чином, професійна спортсменка Яна Хланта, та баскетбольний функціонер Павло Чухно, на яких порівну оформлені частки фірми «Будінвест Інжиніринг», схоже, напряму пов’язані з головою ОДА Валентином Резніченком, та розшукуваними бізнесменами братами Дубинськими.
За допомогою єдиного вебпорталу використання публічних коштів «Українська правда» з’ясувала, що за час повномасштабної агресії в 2022-му році компанія «Будінвест Інжиніринг» отримала близько 1,5 мільярда гривень.
Більша частина коштів – від Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Дніпропетровської ОДА. Дані про частину з цих договорів навіть не були опубліковані в системі «Прозорро» через особливості закупівель під час воєнного стану. Ці кошти компанія отримала переважно не на капітальний ремонт або будівництво, а на експлуатаційне утримання автомобільних доріг.
*********
26 грудня 2022 року, Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура провели обшуки у тодішнього голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентина Резніченка у межах справи, пов’язаної із «Великим будівництвом» у регіоні. Крім цього, як стверджують «Схеми», обшуки провели у підрядників Дніпропетровської ОВА, зокрема, у приміщеннях фірми «Будінвестінжиніринг», на виробничих підприємствах та у пов’язаних осіб компанії.
24 січня 2023 року, президент Володимир Зеленський підписав Указ на звільнення Валентина Резніченко з посади голови Дніпропетровської ОВА. Також в цей день було звільнено ще ряд голів ОВА. Крім того, днем раніше Зеленський своїм указом звільнив заступника керівника Офісу президента Кирила Тимошенка, який мав тісні корупційні зв’язки з Резніченко.
3 лютого 2023 року, колишнього голову Дніпропетровської ОВА Валентина Резніченка звільнили від депутатства в обласній раді на підставі його заяви. За відповідне рішення проголосувало 92 обранці. Ще четверо «утрималися», а один висловився «проти».
12 вересня 2024 року, Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру екс-голові Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентину Резніченку, його колишньому заступнику та екскерівникам департаментів за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).
Як повідомляють у НАБУ, підозрювані «з метою отримання можливості першочергового фінансування замінили у відповідних документах відомості щодо потреби у проведенні поточного та капітального ремонту доріг на необхідність їх експлуатаційного обслуговування. Витрати на таке обслуговування штучно та безпідставно збільшили до 1,5 мільярда гривень. На цю суму уклали договори на виконання відповідних робіт з компанією, пов’язаною із головою Дніпропетровської ОДА, яка завищила вартість матеріалів на понад 286 мільйонів гривень. Частину цих коштів надалі вивели на рахунки інших компаній, пов’язаних із топпосадовцем та його заступником».
16 вересня 2024 року, Вищий антикорупційний суд застосував запобіжний захід у вигляді 30 млн грн застави до Валентина Резніченка у справі про зловживання, пов’язані з ремонтом доріг в регіоні. Таке рішення ухвалила слідча суддя ВАКС Леся Федорак, повідомляє «Слово і діло».
На Резніченко також поклали наступні обов’язки: прибувати за кожною вимогою; повідомляти про зміну місця проживання та/або роботи; не відлучатися з Дніпропетровської області без дозволу; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними та свідками; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.
18 вересня 2024 року, речниця Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ольга Постолюк повідомила, що за колишнього голову Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентина Резніченка внесли 30 мільйонів гривень застави у справі про завдання збитків під час ремонту доріг на суму понад 286 млн гривень.
21 листопада 2024 року, Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін запобіжний захід у вигляді застави розміром 30 млн грн, застосований до колишнього голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентина Резніченка.
Ухвалу слідчого судді від 16.09.2024 залишити без змін, апеляційні скарги захисників та прокурора – без задоволення. Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає», – йдеться в рішенні.
Станом на початок січня 2025 року розслідування по справі колишнього голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентина Резніченка – триває.
**********
Інші факти та скандали в яких фігурує Валентин Резніченко
Після першого звільнення Резніченка з посади голови Дніпропетровської ОДА 2019 року його наступник Олександр Бондаренко звинуватив Резніченка в корупції. Він заявив, що колишнє керівництво Дніпропетровської ОДА запроєктувало по всій області понад 300 будівельних об’єктів на 14,5 млрд грн. Однак у бюджеті на це заклали лише 3,8 млрд грн, тобто лише четверту частину від необхідного. Кошторис інфраструктурних проєктів було завищено на 6-15%. У результаті бюджет втратив десятки мільйонів гривень, а по всій області налічувалося 130 недобудов.
Піраміда Резніченка: що залишив після себе на Дніпропетровщині родич Ложкіна. Резніченко — троюрідний брат Бориса Ложкіна, колишнього керівника Адміністрації президента Петра Порошенка. Він уже очолював область із 2015-го до 2019 року, замінивши на цій посаді, до речі, Ігоря Коломойського.
У день звільнення голови Дніпропетровської ОДА Валентина Резніченка залишок коштів обласного бюджету становив лише 29,9 млн грн. При цьому кредиторська заборгованість за захищеними статтями — 37,6 млн грн. До кінця року в Дніпропетровській області очікується «бюджетна діра» в 239,5 млн грн. Із 30 млрд, вкладених в інфраструктурні проєкти, і понад 100 млрд грн доходів підрядників, левову частку освоїли структури, близькі до губернатора і його радника. Не обійшлося і без осіб, які перебувають у розшуку Інтерполу…
Тепер уже екскерівник Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко ніяк не прокоментував свою відставку. За нього, як це і було завжди, говорив і писав у Facebook Юрій Голик — колишній позаштатний радник. У перший день відставки свого шефа він оголосив флешмоб «200 об’єктів, побудованих нами».
Однак, з іншими цифрами, заявленими вже колишнім керівництвом Дніпропетровської ОДА, м’яко кажучи, щось не складається. Так, Юрій Голик у своєму виступі перед слухачами в Українському Інституті Майбутнього заявляв, що бюджет розвитку Дніпропетровської області за 4 роки зріс із 622 млн грн. до 8,4 млрд грн. — тобто майже у 20 разів.
Губернатор же спростовував свого радника: за його словами, дохідна частина бюджету області на 2019 рік становила 18,4 млрд грн, з яких на розвиток заплановано всього 3,5 млрд грн. Тим часом 25 червня Голик заявив, що «16 тисяч підприємців із Дніпропетровської області працюють у системі ProZorro, і за 4 роки вони заробили понад 130 млрд грн.».
Через тиждень він же пише на Facebook таке: за 4 роки понад 15 тисяч підприємців із Дніпропетровської області заробили за допомогою ProZorro 120 млрд грн. Але де ж поділися ще тисяча підприємців і 10 млрд грн? Схоже, товариші заплуталися у власній бухгалтерії.
Команда Резніченка дозволила пустушкам без досвіду розіграти 3 мільйони на соціальній рекламі. Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Дніпропетровської ОДА в результаті відкритих торгів замовив ТОВ «Сател Плюс» і ТОВ «Адвертпром» послуги зі створення та розміщення рекламних постерів соціальної тематики загальною вартістю 3370000 грн.
Про це зазначено в системі «Прозорро», повідомляє Інтернет-видання «ДНІПРО. ГОЛОВНЕ» з посиланням на “Наші Гроші”. Закупівлю провели в рамках двох лотів. Перший стосувався замовлення послуг зі створення рекламної продукції, а другий — послуг з її розміщення.
ТОВ «Сател Плюс» здобуло перемогу за першим лотом із ціновою пропозицією 737 тис. грн., а «Адвертпром» — за другою заявкою 2630000 грн. Пропозиція «Адвертпрому» була дорожчою за пропозицію другого учасника торгів, «Сател Плюс», однак замовник відкинув дешеву заявку, посилаючись на наявні в конкурсних документах заявника недоліки.
Восени 2018 року аналогічну закупівлю за двома лотами було розділено між тими ж «Сател Плюс» і «Адвертпромом». Замовник точно так само віддав «Сател Плюс» найдешевший із лотів, і точно так само — викинув із найдорожчого на користь «Адвертпрому». Цікаво, що перелік підстав для відхилення тоді і зараз повністю збігається.
«Сател Плюс» і “Адвертпром” — це компанії без кваліфікованого персоналу і без необхідного досвіду виконання умов договору, “Сател Плюс” ще й без власного обладнання. Разом з тим, це компанії, які повідомили про залучення одного і того ж субпідрядника — ТОВ «Копір-Центр Україна».
Нагадаємо, власницею ТОВ «Сател Плюс» є Інна Радомська (раніше — Лаптєва), яка ще 2013 року шукала вакансію адміністратора, технолога або продавця-консультанта з бажаним місячним окладом 3500 грн. Жінка не зареєстрована як підприємець, і, як і раніше, не проводила бізнес-діяльність.
Біографічна довідка
Резніченко Валентин Михайлович — народився 22 квітня 1972 року в м. Дніпропетровську; екс-голова Дніпропетровської облдержадміністрації.
З 2004 по 2006 рік — генеральний директор дочірнього підприємства “Медіа Ферст”, м. Київ. З 2006 по 2011 рік — директор дочірнього підприємства “Телерадіоорганізація “Довіра”, м. Київ.
З 2011 по 2014 рік — генеральний директор приватного акціонерного товариства “Студія “Європозитив”, м. Київ. В червні-липні 2014 — заступник директора товариства з обмеженою відповідальністю “Капітал менеджмент групп”, м. Дніпропетровськ.
З 2014 по 2015 рік — генеральний директор державного підприємства “Український державний центр радіочастот”, м. Київ.
Лютий — березень 2015 рік — голова Запорізької обласної державної адміністрації.
З березня 2015 по червень 2019 року — голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації.
З грудня 2020 року — голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації.
24 січня 2023 року Кабінет міністрів погодив звільнення голови Дніпропетровської ОВА Валентина Резніченка.
—————
Джерела:
1. «Схеми»: Велика відбудова. Керівник Дніпропетровщини платить бюджетні мільярди своїй супутниці – розслідування
2. «Суспільне»: САП відкрила кримінальне провадження після журналістського розслідування щодо «подруги керівника ДніпроОВА»
3. «Українська правда»: Фітнес-тренерка на мільярд. Як компанія близької подруги керівника Дніпропетровської ОДА стала найбагатшою під час війни
4. «Радіо Свобода»: Після розслідувань «Схем» і «УП» про голову Дніпропетровщини Резніченка САП відкрила кримінальне провадження
5. «Схеми»: У Резніченка в Дніпрі проходять обшуки у справі «Великого будівництва»
6. «Слово і діло»: Зеленський підписав укази про звільнення п’яти очільників ОВА
7. «Радіо Свобода»: Валентина Резніченка позбавили депутатства в Дніпропетровській облраді
8. «Слово і діло»: ВАКС визначив запобіжний захід ексголові Дніпропетровської ОВА
9. «hromadske»: За ексголову Дніпропетровської ОВА Резніченка внесли 30 млн гривень застави
10. «Слово і діло»: Апеляційна палата не змінила запобіжний захід ексголові Дніпропетровської ОВА
11. «idleaks.net»: Резніченко Валентин Михайлович
12. «lb.ua»: Голова ДніпрОДА заявив про корупцію в «бурхливій діяльності» попередника